Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

    Eğitim
Haftalık Eğitim Programımız
 
Branş Dersleri
 
 
 
Eğitim  »  Branş Dersleri
Anaokulumuzda biz severek ve eğlenerek öğreniyoruz. Bunlar neler bilmek ister misiniz?

İNGİLİZCE

Yabancı dil öğrenimi artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden olmuştur. Özellikle; çocuklar ne kadar erken yaşta yabancı dille etkileşerek büyüdüğünde ,ileri yaşlarda dili öğrenmesi ve dili doğru telaffuz edebilmesi çok kolay olmaktadır.
Çocukların yaşamlarındaki ilk altı yılları (0-6) yabancı dil öğrenimi için önemlidir..çünkü bu dönemde çocuk eğer birden çok dilin cümle yapısına ve telaffuzuna maruz kalabilirse, çok sayıda dili rahatlıkla öğrenebildiği ve bu yeteneğini ömür boyu koruduğu yapılan araştırmalarla görülmüştür.
Okul öncesi dönemde dil çocukların öğretmenleri ile birlikte yaptıkları çeşitli aktivitelerle desteklenen masallarla öğretilir. Bu yaştaki çocuklar masal dinlemek ve dinlediği masalı tekrar tekrar anlatarak ezberlemeyi çok severler. Biz de İngilizce eğitimde çocuklarımızın bu özelliğinden yararlanarak öğretimi kalıcı ve zevkli hale getirmeyi hedefliyoruz. Okulumuzda İngilizce dersi her gün ders saatleri içinde ve çocukların doğal ortamlarında (oyun oynarken, yemek yerken, geziye giderken) yapılmaktadır.


BİLGİSAYAR

Gelişen teknoloji ve sektörünün yenilikleri sayesinde bilgisayar kullanama yaşı hızla düşmekte ve bilgisayarın kullanım alanları giderek farklılaşmaktadır. Bu gelişmeden yola çıkarak çocuklarımızın da bilgisayarla tanışmaları adına bilgisayar dersi yapılmaktadır. Derslerde sınıf öğretmeni ile paralel olarak o hafta öğrenilen veya öğrenilecek olan kavramların yanında, fare - klavye kullanımı ile el-göz koordinasyonunu desteklemek amaçlanmaktadır.


MÜZİK

Müzik, öğrencilerle iletişim kurmada yararlanılabilecek çok etkili bir tekniktir. İletişimde dinleme ve dikkatini yoğunlaştırabilme becerilerinin gelişimi büyük önem taşımaktadır. Bu becerilerin gelişiminde ritmik etkinliklerin çok önemli bir rolü vardır.Müzik Eğitimi sayesinde öğrenciler ritm tutabiliyor, işittikleri sesin ritmine uygun vuruş yapabiliyorlar.

Dersin işlenişinde öğrencilerin gelişim düzeylerine uygun etkinlikler belirlemektedir. Bu etkinlikler arasında ritm, ses çalışmaları, şarkı söyleme, dans ve oyunlar, müzikli öykü ve drama ile kavramların müzikle öğretimi bulunmaktadır.Ayrıca 6 yaş öğrencilerimize enstrüman (melodika) eğitimi verilmektedir.


SATRANÇ

“Satranç bir sivrisineğin banyo yaptığı ,
Kocaman bir filin boğulduğu denize benzer”
Hint Atasözü
Satranç hayatla birebir benzerlik gösteren, hayatı, iyiyi, kötüyü, mücadeleyi, kriz yönetimini, yönetim becerisin geliştiren bir spordur. Aynı zamanda satranç, zamanı akıllıca kullanmayı, azim, sabır, fedakarlık, planlı çalışma, dikkat yoğunlaştırmayı öğreten bir düşünme aktivitesidir. Okulumuzda da satrancın bu üstünlüklerinden yararlanmak adına satranç eğitimi profesyonel eğitimciler tarafından verilmektedir.

DRAMA

Drama bir eğitim-öğretim-öğrenme ve kendini gerçekleştirme yöntemidir. Bütün etkinliklerimizde aktif olarak kullandığımız önemli bir öğrenme yoludur. Çocuğun kendine güvenmesini ve kendini tanımasını sağladıktan sonra verilen bilgileri, ezber yöntemiyle değil eğlenceli oyunlarla anlatır. Böylece öğretilmek istenen çocuğa sözel ifadelerle ve düz bir anlatım yerine oyunlaştırarak, yaşayarak, birebir verilir kalıcı olması sağlanır.

HALK OYUNLARI

Okulumuzda halk oyunlarında Çocuklarımızın ritim duygularını ve vücut koordinasyonunu geliştirme, kültürüne ilgi uyandırmak, farklı yörelerin ve farklı giyim şekillerinin olduğunu kavrama amaçlanmaktadır. Çocuklarımızın vücutlarını tanıması ve kullanabilmesi ayrıca grupla birlikte hareket edebilmeyi ve bir ürün ortaya koyma zevkini tatmaları amaçlanmaktadır

BEDEN EĞİTİMİ

Okul öncesi dönemde, çocuğun zihinsel,ruhsal ve bedensel gelişimlerinin desteklenmesi onun sağlıklı birey olmasına büyük etki yapar. Şehirlerde yaşayan çocukların hareket imkanı sınırlıdır. Bu gerek aile gerekse birçok eğitimci tarafından ihmal edilen konulardan biridir.
Okulumuzda sadece zihinsel yönden değil büyük, küçük kas ve denge becerileri çocukların yaş özellikleri ve oyun ihtiyaçları dikkate alınarak planlanmakta ve uygulanmaktadır.

DAVRANIŞ EĞİTİMİ

Çocuklarımıza batı kültürünün teknolojisinden faydalanırken aynı zamanda kendi kültürümüzün üstünlüklerini de yaşayarak öğrenmelerini ve hayata geçirmelerini amaçlamaktayız. Evrensel değerlerimiz ışığında hazırlanan eğitim programı ile çocuklarımızın karakter gelişimi desteklenmektedir. Etkinliğimiz, büyüklerini taklit ettikleri ve çok iyi gözlemci oldukları bu dönemde, çocuklarımıza görgü kurallarını ileriye dönük kalıcı davranışlara dönüşmesini desteklemektedir.


 
 
 
 
Copyright © 2010, 2000 Çocuk Evi | Gaziemir Anaokulu ve Kreş | İzmir, Tüm hakları saklıdır.