Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

    Hakkımızda
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ GRUP FAALİYETİ
 
MANKENLERİMİZ
 
Kurumumuz
 
Ekibimiz
 
Kayıt ve Devam Koşulları
 
MEB
 
 
 
Hakkımızda  »  Kurumumuz
Tarihçemiz

23 – 04 – 2000 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Oktay SALİHOĞLUveElvira ASADOVA SALİHOĞLU  tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir.

Fizik Kapasite

Özel 2000 Çocuk Evi & Çocuk Kulübünde ortalama 10 – 12 kişilik 0–6 yaş çocuğuna uygun 5 sınıf bulunmaktadır Bunların dışında yemek salonu, mutfak, Atatürk odası,0–6 yaş çocuklarına ait   ve  okulda çalışan personele ait tuvaletler bulunmaktadır. Ayrıca çocukların rahatça oynaya bileceği ve hareket edeceği okulun önünde oyun bahçesi ve idare odası bulunmaktadır. Özel 2000 KREŞ  ve  Çocuk Evi  DOGAL GAZ  ile okulun her tarafı aynı sıcaklıkta olabileceği şekilde ısıtılmaktadır.

Organizasyon Şeması

OKUL MÜDÜRÜ 

PSİKOLOG

PEDAGOG

ÖĞRETMENLER  VE YARDIMCI ÖĞRETMENLER 

STAJYERLER


ÇALIŞAN Eleman Sayısı

Çalıştırdığı eleman sayısı   5'dir.İdareci, öğretmen, çocuk gelişimi uzmanı ve hizmetlilerden
oluşan sürekli kadrosu vardır.

Çalışma Konusu Çalışma Planı

Eğitimin ilk aşaması olan anaokulu, çocukların sağlıklı ve bilinçli bir şekilde gelişmesi, topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi için çok önemlidir. Bunun bilinciyle kurulan Özel 2000 Çocuk Evi & Çocuk Kulübü çocuğun yaşına, gelişim seviyesine, ilgi alanına ve karakterine uygun eğitim uygulamasıyla eğlenceli ve öğretici bir program uygulanmaktadır. Öğrenci merkezli etkin bir sistem olan; "Aktif eğitim metodu" uygulanmaktadır. Bu sistem sayesinde çocuğun; kendine güveni artar, üretken, sorgulayan, problemlere çözüm arayan, yaratıcılığını kullanan, aktif çözümler üretebilen sosyal bir kişiliğe sahip olması amaçlanmaktadır.

Araştırma Geliştirme Çalışmaları

Okulda uzman branş öğretmenleri tarafından; yabancı dil eğitimi, PİYANO,müzik, jimnastik, bale, resim , tiyatro,satranç dersleri verilir. Çocukların Bir yıl boyunca derslerde öğrendiklerini, yılsonunda ailelerine sunmaktadırlar.

Diğer Bilgiler

Uzman kişiler tarafından çocuk hastalıkları konusunda bilgilenen okul personeli rehberliğinde, çocuklar bilgilendirilir, el yıkamak gibi temel temizlik alışkanlıkları kazandırılır. Okulun her yıl Eylül ayında S.H.Ç.K. tarafından yapılan fiyat tespit komisyonunda tavan - taban olarak tespit edilmektedir. Okulun çevre yapısına uygun fiyat seçilir. Alınan ücret eğitim, öğretim, beslenme, temizlik, donanım vb. ihtiyaçlarda kullanılır.


 
 
 
 
Copyright © 2010, 2000 Çocuk Evi | Gaziemir Anaokulu ve Kreş | İzmir, Tüm hakları saklıdır.